27

Украинский национализм. Невыученные уроки

    Тут дня три назад предложили мне в кино сняться. Да-да, не смейтесь. Снимают российские документалисты фильм о наших делах, в частности, их интересовала точка зрения русского львовянина на УПА. Отказался.
    Отношение мое к УПА сложное и в целом негативное, разумеется. Однако неизвестно, в каком месте и в каком контексте твою говорящую голову всунут, не будут укладываться — обрежут кусок, а вдруг он для меня самым важным будет, и вообще….
    Отказался.
    А сегодня утром совсем из другого источника присылают ссылочку на другой фильм, похоже — на ту же тему. «Украинский национализм. Невыученные уроки». Когда смотрел напрямую — дергается фильм и тормозит. Пришлось качнуть. Посмотрел. Что вам сказать…
    Может в России подобные ленты глаза открывают, а мы-то здесь знаем более-менее, о чем речь. То, что УПА работала на немцев, нам известно и без фильмов. Кому интересно, может сам посмотреть, составить собственное впечатление.
    Я только пару натяжек зафиксировал. Польских ученых, насколько мне известно, убивали не украинцы. Авторы это даже в фильме как-то с подстраховочкой дали — дескать, по утверждению кого-то там это дело рук украинцев. Зачем это? Скажи, как было, не надо за уши тянуть. Да и на Волыни цифра убитых сомнительная — 200 тысяч. Т.е. долго искали, нашли самую большую и ее вставили. Более достоверной выглядит от 70 до 90 тысяч. А так напоминает речь Ющенко про жертвы Голодомора — 10 миллионов и все. Выбрал не самую правдивую, а самую большую — страшнее будет.
    А оно и без того страшно. Как будто 80 тысяч трупов — мало.
    Врать — не надо. Нехорошо. А за исключением этого фильм может показаться и интересным, сделан лихо. Юрий Шухевич, оказывается, по-русски чешет лучше меня. Опять же, кусочки Львова можно увидеть. Под мелодию трио Маренич «Соловейко» показывают то ли тренировки «Нахтигаля», то ли немцев. Режиссерская находка, так сказать…
Filed in: Главная рубрика, Национальное, Разное

27 сообщений в "Украинский национализм. Невыученные уроки"

 1. Зациклююсь на тій землі, де народився і вже прожив життя — нічого дивного. Ющенко був обраний  після неконституційного третього туру виборів після рішення суду, яке явно суперечило Конституції. У випадку порушень треба було оголошвати нові вибори. Дивно, що Ви цього і досі не знаєте. Боротьба УПА проти німців — красива легенда, людських втрат німці від цієї «боротьби» не мали. Можливо і забили їх декілька десятків, чи навіть сотень — це все. Дивно,  що і цього Ви не знаєте. Райхскомісаріат України не мав відношення до Галичини, здається — тут було Генерал-губернаторство. Втім, у цьому можу і помилятися.

  Не люблю розмов на ці теми. Не тому, що вони складні. Тому, що набридли. І співрозмовники завжди повторюють то саме, перепрошую, погано володіючи матеріалом.

 2. Нащотеім'я:

  Хочу відмітити, що Ви занадто зациклюєтесь на Галичині, УПА активно діяла на всій західній Україні, за виключенням мабуть лише Закарпаття.
  Ющенка суд ніколи не призначав президентом, дивно, що Ви цього й досі не знаєте. Він був демократично обраний, так само як і демократично проведений референдум за незалежність України. Радянську владу на Заході ніхто не обирав, вона прийшла сама й окрім певних позитивних моментів принесла з собою радянізацію й терор проти місцевого населення. Саме це й спричинило боротьбу того ж таки населення. До речі, проти німців УПА боролась також. Але наскільки я зрозумів Ваші погляди, у тому часовому відрізку Ви найбільше підтримуєте саме керівництво Рейхскомісаріата України, адже воно як офіційна влада винищувало українських націоналістичних та радянських партизанів і підпільників, оскільки вони, такі мерзотники, посміли виступити проти влади?

 3. Пане Нащотеім»я, ну, що ми з Вами, я діти малі, ходимо кругами? Створена під час війни за безпосередньої  підтримки фашистів УПА займалася терором і її внищували за законами воєнного часу — жорстоко.  Вони хотіли вбивати людей і їх вбивали — поки не вбили всіх, за винятком тих, кого судили і посадили.

  Всяка влада, не всяка влада…  Призначений судом Ющенко для мене завжди був і буде незаконним президентом, я ніколи не голосував за незалежність України, так що? Йти вбивати? Я не порівнюю цього політичного пігмея зі Сталіним, але він, так само, як Сталін, бів визнаний міжнародною спільнотою — все! Він президент, я зобов»язаний виконувати його волю. Інакше я злочинець. Що незрозумілого тут?

  Не я визначаю злочинність і незаконність  влади. І не Ви.

  І ще. Зверніть увагу — ні в сусідньому Закарпатті, ні у білорусів подібного після війни не було — тільки тут,  в Галичині. Тому що галичани керувалися вказівками безвідповідальних політиканів, відповідальність яких за страждання власного народу безсумнівна. Поруч зі Сталіним.

 4. Vladimir:

  Боротьба з існуючою владою збройним шляхом, а саме вбивствами, приведе до того що влада об’явить в розшук злочинця, і рано чи пізно його піймають та заарештують, якщо візьмуть живим, або вб’ють, якщо вчинить опір безоглядно на лозунги та політичний колір. З Бандерою так і було, він вже сидів у польській тюрмі, і якби не війна, навряд чи швидко б звідтіля вийшов. Організація, яку очолював Бандера — по суті своїй копіює фашистів та націонал-соціалістів, це доведений факт.
  Більшості українців Україна з нацистським строєм не потрібна. І незалежною державою Україна стала в 1991 році далеко не завдяки Бандері чи Шухевичу. Це теж факт.
  Спроби ревізії історії та визнання людей, які проводили етнічні «чистки» по відношенню до місцевого польського населення «героями» — це ганьба для держави і, думаю, у українського народу вистачить здорового глузду побороти націоналістичний неонацизм.

 5. Нащотеім'я:

  Схоже Вашу позицію я нарешті зрозумів:  будь-яка влада, яким би шляхом  вона не стала владою, навіть якщо злочинним і незаконним, має право робити з жителями своєї країни АБСОЛЮТНО ВСЕ що завгодно, а жителі цієї країни відповідно не мають права ні на що, взагалі, окрім покори.
  Стосовно убивств, то вони відбуваються всюди у всіх країнах світу, нажаль люди інколи бувають дуже жорстокими і поганими, проте терористів у всьому світі арештовують і судять, дивно, що Ви цього не знаєте.
  «Нема у Вас, шановний, ні логіки, ні знання, а є тільки ненависть до комуністів (напевно, ще й до москалів з жидами, але цього не знаю, Ви про це не пишете). »
  Зате у Вас, шановний Манкурте є схоже телепатичні здібності.

 6. Старушка божий одуванчик. Все мечтает вешать и резать москалей и украинцев. Не мала жаба хвоста, а то би всю траву перетолочила.

 7. Vladimir:

  «Може воно дивно звучить для когось. Але треба повертатися до тих засобів, які використовував колись Степан Бандера… (Новини на Zaxid.net, 08.05.2010)» — цiкаво, що мала на увазi Дарiя Гусяк, бувша зв’язкова Шухевича.

 8. «комуністична влада має повне право розпоряджатись життям і майном людей, вбивати і грабувати,» — дещо  емоційно і по-мітинговому. З тих часів, як існує влада і законодавство, порушників законів карають. Комуністична влада, націоналістична влада, будь-яка влада. У нас зараз заборонено, а, скажімо, американська влада і зараз вбиває людей за порушення законів, тобто виконує смертні вироки.

  А терористів, якими, поза всякі сумніви були упівці, вбивають і просто так — бо вони терористи! Всі влади і всюди у світі. Я розумію Вашу персональну нелюбов до комуністичної влади, хоча нинішня однозначно пограбувала населення сильніше від комуністів, так що ж мені — йти вбивати?

   

  Нема у Вас, шановний, ні логіки, ні знання, а є тільки ненависть до комуністів (напевно, ще й до москалів з жидами, але цього не знаю, Ви про це не пишете). Ненависть — неконструктивна, на ній нічого не збудуєш. :(

 9. Franek:

  Під час німецької окупації з 41 го року на території України почалася боротьба проти нацистських зайд , всюди крім Західної України . Коли відправляли гастарбайтерів і жінок на стерилізацію УПА не підривала ешелони.
  Радянська влада при утвердженні на території Зах.України боролась проти послідувачів націоналістичної (нацистської ) ідеології і тих хто їх підтримував з місцевого населення . До речі таких  було не так  багато , люди хотіли мирного життя. Відповідно проти них репрессії не застосовувались.

 10. Нащотеім'я:

  Тобто комуністична влада має повне право розпоряджатись життям і майном людей, вбивати і грабувати, але ніхто не має права цьому протистояти, а лише має право дочекатись своєї черги?

 11. На останок. Не підримую. Я взагалі абсурд не люблю підтримувати, перепрошую.

  Якщо мене чи моїх близких скривдить нінишній голова сільради або райдержадміністрації, а я візьму сокиру і зарубаю його? Зверніть увагу, я Вас не питаю, чи Ви мене підтримаєте — Ви ж не ідіот, правда?!

  Є держава,закон, правоохоронні органи. Мені не подобаються ця держава, ці закони і ці правоохоронні органи, але якщо я почну сокирою направо і наліво рубати — мене репресують. І правильно зроблять.

 12. Нащотеім'я:

  Питання на останок. Ви написали, що підтримуєте репресування і вбивство членів УПА, від яких постраждали старі, жінки і діти. А чи так само Ви підтримуєте репресування та вбивство комуністів, від яких постраждали старі, жінки і діти?

 13. Окей, мені так мені. Френди зрозуміють самі. :)

 14. Нащотеім'я:

  Дивовижно, просто нереально. Я й слова не сказав стосовно стосовно свого ставлення до УПА, лише співставив дві тенденції а Ви вже шановний вибудували цілу теорію, тавро вліпили у саме обличчя.  Схоже ірраціональна віра застилає свідомість тут комусь іншому…

 15. Пане Нащотеім’я, я вже мав десятки, якщо не сотні публічних бесід (інтернетних,очевидно, мене
  звати не Анна Геман і не Ксенія Ляпіна) на цю тему. І вже трохи втомився, якщо чесно. Для Вас
  це питання віри, а не знання, вибачте за таку впевненість. Ви вірите в боротьбу УПА проти
  німців і совєтів, а я знаю, що УПА займалась переважно вбивствами мирних людей, включно
  з жінками, старими і дітьми. Це легко перевіряється в принципі загальновідомими цифрами, але
  віруючій людині цифри, факти, документи і тд — не потрібні, бо віра ірраціональна і не вимагає
  доказів.
  Тому я старим,жінкам і дітям, які постраждали від УПА чи від комуністів — співчуваю.
  А репресування безпосередньо членів озброєних формувань, які займалися бандитизмом —
  підтримую. Само собою — підтримую включно з вбивстами бандитів, що природно. Терористів
  вбивають всюди в світі у будь-якій державі.Як тоді, так і зараз.

 16. Нащотеім'я:

  От Ви Манкурте часто пишете в своїх мемуарах, про те як у когось там дядька вбили чекісти, за те що був колись в УПА, у когось, багатьох притому, всю родину вислали до Сибіру з відомих причин і т. п. Причому пишете начебто нормально, навіть зі співчуттям. У той же час саме у блозі постійне зловтішання і обпльовування УПА. Складається таке враження що це писали двоє різних людей. Чи тут Ви дієте за принципом: раз чужі значить погані, а наші хоч і погані зате свої?

 17. Так есть же в тесте! Профессоров убивали не украинцы, цифра жертв Волыни натянута. А ссылочки Вы уж сами, сами — если Вас это действительно интересует. :smile: Дело не в недоброжелательной и мелочной «принципиальности». Расстрел профессоров описан многократно и поминутно, а цифры по Волыни можно найти какие угодно, в зависимости от убеждений и совестливости автора. Я Вам факт — а Вы мне свой факт… Глупый спор. Большинство исследователей обычно называют до ста тысяч.

 18. Рем:

  А по существу вранья в фильме — можно факты со ссылкой на источники? Это действительно важно, потому что если врут в документальном фильме, то нехудо бы знать где и как, чтобы не попасть впросак вообще упоминая о фильме в разговорах.

 19. Фильм слабый, но нужный. С творением Ромма его вряд ли можно сравнивать, тем более, что авторы завираются иногда. Враньем вранье не вышибишь….

 20. Рем:

  Посмотрел фильм «Украинский национализм. Невыученные уроки». Очень нужный, хоть и тяжеловатый фильм. Как и «Обыкновенный фашизм». Такие фильмы надо время от времени показывать. И сцена из «Семнадцати мгновений весны» — очень в тему! Фраза Мюллера: «…И если где-нибудь, когда-нибудь Вы услышите «Хайль!» в чей-то персональный адрес — знайте, там нас ждут, оттуда мы начнем наше великое возрождение!» — актуальна и сейчас. Насчет связей ОУН и Бандеры с нацистской Германией мне было достаточно увидеть в фильме, а потом разыскать в I-нете красноречивый и без обиняков текст Акта 30 червня 1941г.: «Новопостаюча Українська Держава буде тісно співдіяти з Націонал-Соціялістичною Великонімеччиною, що під проводом Адольфа Гiтлєра творить новий лад в Європі й світі та допомагає українському народові визволитися з-під московської окупації. Українська Національно-Революційна Армія, що творитисьме на українській землі, боротисьме дальше спільно з союзною німецькою армією проти московської окупації за Суверенну Соборну Українську Державу і новий лад у цілому світі. …Волею українського народу відновлено й проголошено Українську Незалежну Державу у звільненому, внаслідок побіди німецької збройної сили, місті Львові… Там, знову, де вже українська територія звільнена у висліді воєнних ділань Славної німецької Армії від ворожої окупації, — Організація Українських Націоналістів приступила негайно до перебудови цілого життя, опертого досі на фікції радянської державности, що була тільки формою поневолення — на основах правдивої свободи і державної суверенности України. …Нова Українська Держава і її Влада — стають у процес будівництва нового ладу в Європі і цілому світі, за який розпочали боротьбу найбільші провідні мужі і народи нашої доби, та заявляє про свою волю і готовність взяти в цій боротьбі якнайбільшу активну участь.Ми боремося і кровавимося від самого початку у боротьбі проти марксистсько-московської потвори, бо доля судила нам бути висуненими на перший фронт на сході Європи. І тому з найбільшою радістю привітали ми факт виступу до цієї боротьби також інших народів і держав, які прийшли нам у цей спосіб з найбільшою поміччю.»

 21. trest-22:

  Ja vot tokma odnogo ne po’mu — pochemu pri chestovanii UPA nedavno naciki na Kreshatik opvylazili i orali kak lozunge «haj zhive»/»Slava gerojam» tak i hajl Gitler:-((
  Teper pro «geroev» — vy obraite vnimanie, chto kak na sajtah UPA tak i OUN (ukr/angl) opredelennyj period vremeni, a imenno nachalo okkupacii nacistami zapadnoj Ukrainy — libo voobshhe ne osveshaetsja, libo vskol’z upominaetsja — a ved’ imenno v jeto vremja togda ezshe OUN (b) i OUN(m) aktivno pomagali nacistam v osushhestvelnii planov po unichtozheniju naselenija: kak pol’skogo tak i evrejskogo i russkogo da i ukrainskogo —
  podrobnee :
  http://www.zeit.de/2001/26/200126_a-lemberg.xml?page=2
  http://www.weiterdenken.de/download/Zloczow(ZfG).pdf
  http://de.wikipedia.org/wiki/OUN
  Zatem «vojaki» iz OUN da i iz SS «Galichchina» nachali «organizovyat’ UPA — pered jeti kak sleduet iz nemeckih istochnikov ( vtom chilse i voennyh arhivov) — aktivno pouchastovav v ubijsve mirnogo naselenija, rabotjaja v konzlagerjah —
  Pozvolju sebe procetirovat’ sledujushhee:
  «So fanden im Sommer 1944 heftige Gefechte zwischen Wehrmacht, Roter Armee und OUN/UPA um die Kontrolle der Karpatenpässe statt. Trotzdem kollaborierte die UPA beim Rückzug aus der Ukraine im Herbst 1944 mit der deutschen Wehrmacht. …» — perevod: «Letom 44go byli boi mezhdu UPA, KA i Vermahtom, NO POTOM UPA kollabarirovalo s VERMAHTOM OSEN’JU 44go goda»

  Dalee, perejdem k sledujushemu ist. issledovamiju:
  «Die Polnische Heimatarmee: Geschichte und Mythos der Armija Krajowa seit dem 2. Weltkrieg» str.555 v online-izdanii
  http://books.google.com/books?id=8vC2HudUgX0C&printsec=frontcover&dq=Die+Polnische+Heimatarmee:+Geschichte+und+Mythos+der+Armija+Krajowa&sig=K7rINk8UTvPSUbMYmzIuCqOlWuY#PPP1,M1
  «Die UPA selbst rekrutierte sich zum großem Teil aus ukrainischen Polizisten, von denen viele 1943 am Holocaust an ukrainischen Juden beteiligt gewesen waren. Der UPA-Befehlshaber..hatte in Wehrmacht gedient. Die UPA-Devisionen in Polen nahmen Deserteure der 14. SS-Division «Galizien»..) Perevod:
  «UPA nabiralas’ bol’shej chast’ju iz ukrainskih policaev, sredi kotoryh mnogie prinimali uchastie v unichtozhenii ukr. evreev. V pol’she v UPA byli prinjaty desertiry iz SS-Divisiona «Galizien»….

  Tak chto gospoda, prezhde chem ponosit sozdatelej fil’ma, vvolat’ pro «pravakacii» i «bred» — proverte uroven’ vashih skudnyh znanoj pro geroem «vojak» iz UPA.

 22. Бывший Львовянин, а ныне…
  Спасибо за линк. Направленный против фильма обличительно-разоблачительный пафос автора увлек его, пожалуй, слишком. Так сформулируем…
  И во Львове замечает только то, что ему положено по должности. :smile:

 23. Бывший Львовянин, а ныне....:

  Вот увидел своевременную и интересную рецензию этого опуса увяжаемым Манкуртом Петром Вайлем:

  http://www.svobodanews.ru/Article/2007/09/30/20070930000027883.html

 24. лычаков:

  Фильм слабый. Пол фильма мелькают якобы шпионские донесения и получается неубедительно и нудно.Какой-то фильм о шпионах и наймитах зарубежного капитала. Или в глазах создателей фильма это самое страшное, а не фашистская и деология?Потом, в конце, Мюллера со Штирлицем добавили как -будто те же слова о нацизме больше некому в России сказать, кроме киногероев далекого прошлого. Что нет живых авторитетных антифашистов?
  Да достаточно показать ту часть фильма «Обыкновенновенный фашизм», где Ромм говорит о погроме во Львове в 1941 году. Там даже не талант Ромма, а сам фото материал потрясает. Или хотя бы у Ув.МАнкурта фотографии с сайта одолжили. Видно в глазах создателей, убийство мирных жителей достойно вот такой скороговорки.А тем более если они евреи или поляки. А вот то что оне шпиЁны….Тут можно мусолить минут 40

 25. лычаков:

  Скачал фильм и посмотрел. что вам сказать

 26. Семен Семеныч
  Амбре не только в районе, амбре во всем городе. Слава Богу, дождь пошел, а то задохнуться можно. :sad:

 27. От украинского национализма страдают в первую очередь его носители, как ни странно.
  Пока во Львовском областном и прочих местных советах будут решать общегосударственные проблемы все местные проблемы: вода, канализация (три дня в районе амбре стоит)… дороги, будут в загоне.

Оставить комментарий

Прокомментировать

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Добавление в комментарий картинки JPEG

© 2014 Блог "Манкурты". All rights reserved. XHTML / CSS Valid.
Блог Манкурты 2005-2013.